| Processor | Intel Core i9-13900H Processor | |
|---|---|---|
| Display | 16.0 Inch QHD Plus Display | |
| Graphics Card | Intel Iris Xe graphics | |
| OS | Windows 11 Home 64-bit | |
| RAM | 16GB LPDDR5 4800MhzRAM | |
| Memory | 512GB M.2 PCIe NVMe Gen 4 SSD | |
| Battery | 4-Cell, Li-Polymer, 82 Whr Battery | |
| Warranty | 1 Year Warrenty |
| Name | Msi Stealth 16 Studio |
|---|---|
| Model | Stealth 16 Studio |
| Price | Tk322,885 |
| Brand | MSi |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | Intel Killer AX Wi-Fi 6E |
|---|
| Display Type | QHD Plus 16:10, 165Hz Refresh Rate, MiniLED, VESA DisplayHDR 1000 Certified, 100% DCI-P3(Typical), IPS-Level panel |
|---|---|
| Display Size | 16.0 inch |
| Display Resolution | 1600 x 2560 Pixels |
| Webcam | VGA |
|---|
| Body Dimensions | (W x D x H) 358 x 258.55 x 16.85 mm |
|---|---|
| Body Weight | 2.1 Kg |
| Body Build | Yes |
| Body Color | Urban Silver |
| Operating System | Windows 11 Home 64-bit |
|---|---|
| Processor | Intel Core i9-13900H 14-Core, 20-Threads Clock Speed 3.60GHz up to Max Turbo Frequency 4.80Ghz 24MB Intel Smart Cache |
| Generation | 13th Generation |
| Ram | 16GB LPDDR5 4800Mhz RAM |
|---|---|
| SSD Capacity | 512 GB M.2 PCIe NVMe Gen 4 SSD |
| Battery Type | 82 Whr battery |
|---|---|
| Battery Capacity | 4-Cell, Li-Polymer battery |
| Battery Backup | Up to 10 hours |
| Audio | 1x Mic-in/Headphone-out Combo Jack, 2x 2W Speaker |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | Intel Killer AX Wi-Fi 6E |
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| USB | 2x Type-C (USB / DP / Thunderbolt 4) with PD charging 2x Type-A USB3.2 Gen2 1x (4K @ 60Hz) HDMI 1x Micro SD Card Reader |
| Made By | China |
|---|---|
| Other Features | Single Backlit Keyboard (White) |
Display: 17.3 Inch QHD Narrow Bezel IPS Display
Processor: Intel Core i9-12900H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 6-Cell 91.24Whr Extended Life Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.0 Inch WQXGA Display
Processor: Intel Core i9-13900HX Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 99.8WHr Extended Life Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.0 Inch WQXGA Display
Processor: Intel Core i9-12900H Processor
RAM: 32GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 99.8WHr Extended Life Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 Inch QHD Narrow Display
Processor: Intel Core i9-12900H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 62Whr Extended Life Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 15.6 Inch 4K Display
Processor: Intel Core i9-11980HK Processor
RAM: 32GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Battery: Li-Polymer 99Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.2 Inch Liquid Retina XDR Display
Processor: Apple M2 Max chip Processor
RAM: 32GB LPDDR4X 4266Mhz RAM
OS: MacOS Ventura
Battery: 70 Watt Hour Lithium Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch IPS Display
Processor: Intel Core i7-13700H Processor
RAM: 16GB DDR5 5200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-cell (72Whr) Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 14.0 Inch WUXGA IPS Display
Processor: Intel Core i7-13600k Processor
RAM: 16GB LPDDR5 5200MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4-Cell, 57Wh Lithium-Ion Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch WUXGA IPS Display
Processor: Intel Core i7 13600k Processor
RAM: 16GB LPDDR5 5200MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4-Cell 57Wh Lithium-Ion Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch IPS Retina LED Display
Processor: Intel Core i5-1130NG7 Processor
RAM: 16 GB LPDDR5X 4266Mhz RAM
OS: MacOS 12 Big Sur
Battery: 49.9 watt hour Lithium polymer battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →